Konkursy

Konkursy - Konkursy

Wielki konkurs Wakacyjny

Z lekkim opóźnieniem, ale wreszcie przyszła pora na rozwiązanie Wielkiego konkursu wakacyjnego "Opowiedz Historię"

Nie ukrywamy, że zaskoczeniem dla nas był bardzo słaby oddźwięk na nasz konkurs. Jedynie 4 osoby przesłały zgłoszenia i materiały.  Bardzo im dziękujemy, były to opowiadania bardzo ciekawe, o czym niebawem dowiedzą się nasi klubowicze.
Opowiadań jest kilka lecz za mało do zrealizowania projektu książki i audiobooka.
Natomiast po burzliwej dyskusji między jurorami decyzja zapadła o publikacji w internecie nadesłanych prac. Wersje audio zostaną nagrane przez lektora i również znajdą się na naszych stronach.

Nagrodą dla wybranych kilkunastu osób miała być publikacja książkowa. Pozwolimy sobie nagrodzić wszystkich 4 uczestników konkursu nagrodami książkowymi. Każdy z nich otrzyma po dwie książki z naszej klubowej biblioteki:
Janusz Kasza "Duchy Dzungli", Monika Witkowska "Z Plecakiem Przez Świat", Jarek Sępek "W 80 Dni dookoła Świata", Marek Tomalik "Australia", A.M. Meller "Gaumardżos", Janusz Kasza "Korrida"

Specjalną nagrodę otrzymuje od nas Sebastian Nikiel za niezwykle ciekawą, malowniczą historię oraz za silne przesłanie o realizacji marzeń pomimo trudności.
Sebastianie, dla Ciebie dodatkowo książka Janusza Kaszy z dedykacją autora wyłącznie dla Ciebie!

Uczestnicy konkursu i jednocześnie nagrodzone osoby.
Damian Matowicki
Piotr Jaworski
Sebastian Nikiel
Ewa Zagawa


Prosimy o kontakt celem wysłania wam nagród i dodatkowych informacji na temat publikacji materiałów na stronach www.klubpodroznik.pl i naszych pokrewnych serwisach jak Facebook, Blogspot, Twitter.
kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Informacja dodatkowa, reklamacyjna. W przypadku, jeśli wysłaliście materiały a nie zostaliście wymienieni pośród osób nagrodzonych. Do 31 grudnia 2011 prosimy nadsyłać reklamacje z informacja kiedy i na jaki adres mailowy były wysyłane zgłoszenia i materiały. Jeśli zaginęły gdzieś w akcji, przepraszamy i na pewno wynagrodzimy straty.
 

Konkursy - Konkursy

Witajcie,

Nastąpiła reaktywacja OSS konkurs podróżniczy dla miłośników klubu .

 

OSS

 

Każdy z Was podróżuje, zresztą w dzisiejszych czasach mało osób tego nie czyni. Większość z Was dokumentalizuje swoje podróże: zdjęcia, filmy, nagrania, blogi, pamiątki. Spora część z Was opowiada o swoich podróżach rodzinie, przyjaciołom, znajomym. Jest też grono bardziej otwartych, chętnych do opowiadania obcym o swoich podróżach, choćby poprzez blogi, internetowe galerie zdjęć czy serwisy w typie YouTube'a. Jest w końcu elita podróżników, których my nazywamy "Pozytywnie Zakręconych Ekshibicjonistów", to do Was kierujemy pomysł na Open Slide Show.

OSS - to sposób na pochwalenie się swoimi podróżami w szerszy i bezpośredni sposób przed drapieżnym, krytycznym ale głodnym waszych opowieści gronem podróżników i miłośników podróży. Ich doświadczenia są niezbadane, jedni wiele podróżowali, inni doskonale radzą sobie z fotografią, inni w każdym spojrzeniu dostrzegają kolejne ujęcia do filmów, jeszcze inni piszą, jeszcze inni czytają, jeszcze inni zawodowo trudnią się podróżowaniem, kolejni nie maja tych doświadczeń lecz mają setki, tysiące innych. Ta, pozornie, masa ludzka będzie dla naszych konkursowiczów Jury, Komisją Akademików, Gronem Sędziowskim, Lożą Szyderców, Klaką lub najczystszą krytyką... Będzie też Jury profesjonalistów, ich zdanie choć może okazać się kluczowe, będzie podlegało drastycznemu wpływowi całej widowni.

W czym zatem rzecz:

Zostań Travel-Ekshibicjonistą, pochwal się przed innymi.

Przygotuj materiały, którymi chcesz się pochwalić.
Przygotuj wystąpienie nie krótsze niż 15 min, nie dłuższe niż 30 min.
Wyślij zgłoszenie e-mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z dopiskiem "Open Slide Show" lub "Podróżnik Ekshibicjonista" ;)

Przygotuj galerię w jakimkolwiek serwisie internetowym w typie picasaweb czy flickr. Podeślij nam link i streszczenie wystąpienia mailem.

UWAGA: Nie przesyłajcie nam zdjęć w mailu, podeślijcie link do galerii w internecie.

Kiedy przejdziesz wstępną kwalifikację zostaniesz zaproszony do klubu z prezentacją. Datę uzgodnimy mailem tak aby najbardziej Tobie i nam pasowało.

Przyjdź do klubu w umówiony Poniedziałek, weź ze sobą zdjęcia, filmy, muzykę, dźwięk, dzieła literackie małe i duże formy - to co przygotowałeś/aś
Miej to wszystko ze sobą na pendivie (zewnętrznej, przenośnej pamięci flash) w ostateczności na płycie CD/DVD

Przedstaw nam wszystkim swoje materiały i opowieści. Rozpocznie się bez wątpienia dyskusja, idea zakłada samoistne powstanie Podróżniczego Klubu Dyskusyjnego.

Dowiesz się czy pokaz, opowieść, prezentacja trafia do odbiorców, jak do nich trafia, co zmienić, co poprawić, z czego zrezygnować, co wdrożyć, czego nie robić i odwrotnie co bezwarunkowo czynić. Posłuchamy zapewne o jakości materiałów. Krytyka będzie, mamy nadzieję, konstruktywna.

To jednak nie koniec. Jeśli Jury uzna prezentację za wystarczająco dobrą, laureaci takich prezentacji uhonorowani będą wieloma nagrodami, laureatów wyłaniamy na koniec każdego kwartału.

Nagrody:

Klub Podróżnik - przekazuje swą przestrzeń dla wygrywającej osoby na pełnometrażową prezentację, oraz Klubową koszulkę.

Klub Podróżnik dołoży również wszelkich starań promując laureatów do festiwalu 3 żywioły, do portalu Peron4, do telewizji Travel Channel, do miesięcznika Poznaj Świat.

Potraktujcie to nie tylko jako wyjście do ludzi, a jako możliwą  promocję waszej osoby w świecie podróżniczym. Ot, taki Casting na Podróżnika Roku.

 

Pierwsza edycja ruszyła 16 Lutego 2010 roku i była kontynuowana przez wszystkie kolejne PONIEDZIAŁKI czasem WTORKI do lipca 2010. Od kwietnia rusza nowy sezon OSS. Sezon 2.

 

Zapraszamy

 

Wymagania techniczne:

Pliki do prezentacji powinny znajdować się w jednym katalogu w nazwie ponumerowane zgodnie z zasadą 001.jpg, 002.jpg, 003.jpg ... 010.jpg, 011.jpg, ..., 121.jpg, 122.jpg, ... 201.jpg itd. Ważne jest to ze względu na kolejność odtwarzana. Podczas prezentacji prelegent ma do dyspozycji pilota przy pomocy którego nawiguje odtwarzanie kolejnych plików. Nie podpinamy waszych laptopów, wszystko odbywa się na naszym sprzęcie.

Można również przygotować prezentację w tzw Power Point'cie, lecz w związku z naszą wielka niechęcią do produktów Microsoft nie obsługujemy najnowszych  technologii PPTX. prosimy o przygotowanie prezentacji w ppt abyśmy mogli to odtworzyć z Open Office'a.

Uwaga też na samoodtwarzalne pliki EXE (np Photodex itp) mogą się nie odtworzyć na naszym sprzęcie.

 Dla użytkowników Windows Najlepszym wyjściem będzie pobranie świetnego darmowego programu FastStone Image Viewer. Wersja bezinstalacyjna (działająca bez zbędnej instalacji na dysku) do pobrania tutaj: Faststone.org

Filmy: jeśli zamierzacie odtwarzać proszę umieścić w odrębnym folderze, istnieje możliwość przeplatania prezentacji zdjęciowej filmami jeśli nie będzie to zbyt częste przeplatanie. Sugerujemy rozdzielać prezentacje fotograficzne od filmowych.

Muzyka i dźwięk: jeśli jest częścią prezentacji należy ją/go zagnieździć w prezentacji (np w PPT) , jeśli ma być tłem prezentacji, należy ją/go zgrać w odrębny folder, lecz wtedy odtwarza się w czasie rzeczywistym i nie ręczymy, że dopasuje się idealnie do prezentacji. Ważne jest też aby zrobić test głośności zgrania dźwięków aby były na jednym poziomie, skoki głośności nie wpływają na dobry odbiór, a czas reakcji człowieka może być niewystarczający aby takich efektów uniknąć regulując głośność manualnie.

Materiały pisane: prosimy nadsyłać do klubu e-mailem. Prezentacja takich materiałów w ramach OSS może nastąpić dopiero po szerszych ustaleniach.

pliki w podstawowych wersjach software'owych
Obrazy -. jpg min. 800x600 max 1920x1080, 4:3 lub 16:9,
Filmy - .avi min. 480x360 max. FullHD, skompresowane popularnymi kodekami DivX, Xvid. Idealna rozdzielczość: 800x600
Muzyka, nagrania, reportaże dźwiękowe - .mp3 min 56 kBitów
Eseje, książki, artykuły - .pdf, .doc, .txt, .rtf, .odt, .pages.

 Zawsze sugerujemy mieć kopię zapasową na płycie lub drugim pendrivie.

Jeśli nie wszystko jasne prosimy o  kontakt e-mail lub telefoniczny.

 

NIEDOSTOSOWANIE SIĘ DO WYMAGAŃ FORMALNO-TECHNICZNYCH SPOWODUJE NIEDOPUSZCZENIE MATERIAŁÓW DO PREZENTACJI 

 

 

   
baner-apel o pomoc-s.nikiel-www.s-nikiel-mojegory.pl

Nasze Patronaty

Patronujemy wszystkim tym którzy dokonują czegoś wspaniałego :)

 

http://www.klubpodroznik.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=223:naszepatronanty&catid=50:info&Itemid=134
 
 

Adres Klubu

ul. Felińskiego 37, Warszawa - Żoliborz

+48608697111

Więcej informacji jak dojechać i mapa >>> TU <<<

infoklubpodroznik.pl 

 YouTubefacebooktwitter

od maja 2009 odnotowaliśmy

Content View Hits : 590458