"Ruszajmy przyjaciele wcale nie jest za pozno szukac swiata ze snow A planow mam tak wiele ot, chocby przeplynac horyzont wszerz, potem wzdluz Nie ma w nas tej mocy, ktora za dawnych lat umiala wstrzasnac niebem, poruszyc caly swiat, oslabl ogien w sercu, ogien co laczyl niegdys nas, lecz wzmocnil w nas wole I teraz wiemy, ze trzeba szukac, szukac bez wzgledu na to co znajdziemy." ~ J Joyce "Ulisses"

Archiwum - Archiwum wydarzen

24 Lutego o 19:00 zapraszamy na wieczór specjalny.

Bohaterem wieczoru będzie kraj-kontynent Australia.

Na ten wieczór należałoby przygotować więcej, niż zwykle, czasu. 

Pokaz slajdów, opowieści w wydaniu twórcy klubu Andrzeja Wnęka to dopiero początek miłych, ciekawych, niezapomnianych wrażeń. Na ten wieczór przewidujemy poczęstunek australijskim winem i koncert zespołu Radio Samsara.

Na początek opowieść o Australii, o jej różnych obliczach. Miejskiej ale i dzikiej, najdzikszej jaką można poznać, białej, kolonialnej ale i aborygeńskiej, gorącej i suchej jak wnętrze sauny fińskiej  i gorącej, wilgotnej jak rozpalona kochanka, górzystej i płaskiej, czerwonej i błękitnej, zielonej i żółtej, odludnej i zatłoczonej, pięknej i nieciekawej.O czymś zapomnieliśmy? Hm... przypomni nam się wieczorową, środową porą24 lutego.

Andrzej Wnęk jest fascynatem Australii, przemieszkał tam prawie dwa lata, bywał w niej ze 20 razy. Nigdy nie zawiodła, nigdy nie odrzuciła, może trochę zmęczyła lecz zawsze wracał, wraca i będzie wracał na antypody. No właśnie gdzie góra, gdzie dół? I ile jest stron świata?

 


 

 

Wieczór jednak daleki będzie od  końca. Na scenę zapraszamy duet, a może już w tym wydaniu trio: "Radio Samsara". Wraz z Ruffusem, wprowadzimy was nieco w mitologię aborygeńską, opowieści barwione dźwiękiem Didgeridoo... Poprowadzimy też mikro warsztat gry na didge'u, opowiemy jak na tym grać i komu wolno grać :P

Radio Samsara - kontemplacyjny trans grany na oryginalnych instrumentach z Australii, Afryki, Indii i Nepalu, mantryczne wokale przenikające się z dźwiękami i obrazami rejestrowanymi w podróży, medytacyjna muzyka drogi...
Rafał "Ruffus" Libner - didjeridoo, tampura, drumle, tybetańskie misy oraz podkłady audio/video ...
Gwidon Cybulski - ngoni, vocal, balafon, gitara, drumle, bębny...
...formacja powstała w listopadzie 2009, chociaż pomysł formuły ma już kilka lat... jeszcze w Nell' Ambientes(który to zespół współtworzymy od 2002 roku) myśleliśmy o graniu mantrycznych pasaży jednak wraz z rozbudową składu skrystalizował się zdecydowanie rytmiczny charakter tej formacji; w tym czasie nasze instrumentarium rosło, pojawiały się nowe brzmienia i doświadczenia wynikające ze współpracy z innymi muzykami, zatem postanowiliśmy powołać do życia Radio Samsara...


z życia Warszawy...


Gwidona Cybulskiego i Rafała Libnera miłośnikom folku przedstawiać nie trzeba.

Ten pierwszy zapadł w pamięć dzięki Gadającej Tykwie – zespołowi, który porywa publiczność egzotycznym instrumentarium, funkową pulsacją i utworami wykonywanymi w sobie tylko znanym języku. Miał jednak na koncie więcej projektów, choćby Nell’ Ambientes. To właśnie w jego ramach miał okazję współpracować z Libnerem, prawdziwym wirtuozem didjeridoo.

Panowie błyskawicznie zjednali sobie publiczność na festiwalach folkowych, podchodząc do muzyki źródeł z szacunkiem, ale przede wszystkim humorem. Zaproszone do PraCoVni Radio Samsara to ich nowy, na pierwszy rzut oka bardziej uduchowiony projekt.

Usłyszymy dziś impresje pełne dźwięków z trzech kontynentów, bliskie mantrom, prędko wprowadzające słuchacza w trans. Koncert zilustrują obrazy z podróży.

Życie Warszawy

http://www.myspace.com/radiosamsara
http://www.myspace.com/travellingdidjeridoo

 

WSTĘP: 10 zł

 

 

 

baner-apel o pomoc-s.nikiel-www.s-nikiel-mojegory.pl

Biuletyn Klubu

KP

Teraz Online

Brak

Nasze Patronaty

Patronujemy wszystkim tym którzy dokonują czegoś wspaniałego :)

 

http://www.klubpodroznik.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=223:naszepatronanty&catid=50:info&Itemid=134
 
 

Wspieramy

Wspieramy wszystko i wszystkich, którzy propagują podróże.

Polecamy Waszej uwadze:


Imprezy Podróżnicze

3Żywioły

Aslema Tours

Syberiada Adventure

 


Podróże dookoła świata

 
Klub Podróżników Śródziemie

 Long Walk Expedition
 http://www.szkolynakoncuswiata.org/

 dookoła świata - magazymn podróżniczy
 

 

Im Kibicujemy

LosWiaheros czyli

Andrzej Budnik i Alicja Rapsiewicz.
Podróż dookoła świata

Andrzej Budnik

www.loswiaheros.pl


 Afryka Nowaka - sztafeta rowerowa na wskroś kontynentu honorująca

niebywałego polskiego podróżnika Kazimierza Nowaka

Afryka Nowaka

www.afrykanowaka.pl


Nasz Blip'erek :)

Adres Klubu

ul. Felińskiego 37, Warszawa - Żoliborz

+48608697111

Więcej informacji jak dojechać i mapa >>> TU <<<

infoklubpodroznik.pl 

 YouTubefacebooktwitter

od maja 2009 odnotowaliśmy

Content View Hits : 539956

Strefa Użytkownika