"Prawdziwa podróż odkrywcza nie polega na szukaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu." ~ Marcel Proust

Archiwum - Archiwum wydarzen

Zapraszamy na wieczory filmowe do Klubu.
Przez cztery kolejne tygodnie, 3 razy w tygodniu w środy, piątki i niedziele (z wyjątkiem ostatniego filmu poniedziałek 8 sierpnia) będziemy prezentować filmy dokumentalne o tematyce przyrodniczej i podróżniczej.

Wspaniałe zdjęcia i ujęcia z najpiękniejszych i najbardziej zadziwiających miejsc na ziemi. Dawka wiedzy, która nikomu nie zaszkodzi a przy tym atmosfera klubowa a nie ciemna i zimna przestrzeń kinowa zapewni doskonałą atmosferę.

Cykl prezentacji jest początkiem naszych spotkań z doskonałym filmem dokumentalnym. Współprace rozpoczynamy z Against Gravity - organizatorem przeglądu filmów dokumentalnych Planet Doc.
Trwają rozmowy z innymi dystrybutorami dokumentów.

Starać się będziemy aby pośród filmów znalazły się prezentacje nie tylko o tematyce podróżniczej a przede wszystkim międzykulturowej.

Zapraszamy od środy 20 lipca

następne daty prezentacji: 22, 24, 27, 29, 31 lipca 3, 5, i wyjątkowo w poniedziałek 8 sierpnia

 

Dokumentalne Lato w Podróżniku


PROGRAM DOKUMENTALNEGO LATA W PODRÓŻNIKU: 

Głównym pionem naszych spotkań z dokumentem są doskonałe programy przyrodnicze pokazujące prawie całą ziemię. Co spotkanie inne aspekty naszej niesamowitej planety. Lodowce, pustynie, góry, lasy, morza, głębiny, dżungle, jaskinie. Podążamy przez świat z najlepszymi realizacjami filmowymi świata. Wspaniałe obrazy i pierwszorzędny komentarz.
Jak to powiedział Stanisław Lem: "Nie muszę podróżować w kosmos, bo ja jestem w kosmosie." Zapraszamy na podróż przez kosmiczną ziemię. Co spotkanie to niespodzianka.

Ponadto prezentacje uzupełniamy filmami dokumentalnymi:

"Wielki Błękit" - Nie mylcie z filmem Luca Bessona , ten film to obraz dokumentalny o nurkowaniu w morzu czerwonym. Ciekawy dokument ukazujący, że Egipt to nie tylko hotele All Inclusive i Piramidy W Gizie zatopione w perfumach i sklepach dla turystów.

"Latawce" - Kiedy w 1994 roku Talibowie ogłosili długą listę zakazów, jakich od teraz mają przestrzegać Afgańczycy, znalazły się tam między innymi następujące zapisy: nie wolno słuchać muzyki; nie wolno w żaden sposób utrwalać wizerunku człowieka; nie wolno puszczać latawców. "Latawce" to zapis współczesnego Kabulu z perspektywy afgańskiego siedemnastolatka, a także opowieść o tym, jak w młodych malarzach i muzykach rodzi się pasja filmowa. 2007, reż. Beata Dzianowicz

"Kamienna Cisza" - 25-letnia kobieta posądzona o cudzołóstwo, została zabita w wiosce Spingul w wysokich górach na północy Afganistanu. Informacja, która obiegła cały świat 23 kwietnia 2005 roku, stała się zaczątkiem tej opowieści. Dokument przedstawia historię dwojga kochanków oczami świadków, rekonstruując tragiczne zdarzenie. 2007, reż Krzysztof Kopczyński


Programy z cyklu Podróżnik realizowane przez naszych przyjaciół Anne Kwiatkowską i Tomasza Rudomino.
Po wakacjach będzie okazja spotkać się z nimi oko w oko. Obiecali odwiedzić nasz Klub.


Nosy Be - Madagaskar

Główną wyspę Madagaskaru otaczają liczne łańcuchy małych wysepek. Jedna z nich, Nosy Be, to w języku tubylców „Wielka wyspa”. Jest to nazwa nieco na wyrost, bo to raczej wysepka, niż wyspa. Zamieszkana jest przez niespełna 4 tys. osób i setki lemurów, które odnalazły tutaj prawdziwą enklawę. Zwierzęta te były czczone przez miejscowych, mogły więc rozmnażać się i żyć bez przeszkód.

Atacama

Podróżnik odwiedza najbardziej suche miejsce na ziemi pustynię Atacama w Chile. Z jednej strony jej granicą są Andy z drugiej Ocean Spokojny. W XIX wieku nieurodzajne przestrzenie stały się powodem wojny między Chile, a Boliwią i Peru. Pustynia kryje bowiem nieprzebrane bogactwa. Rudy miedzi, saletrę, sól, minerały z których pozyskuje się rzadkie metale. Np. połowa światowej produkcji litu pochodzi właśnie z Atacamy. W programie geologiczna historia tego miejsca, niezwykłe dzieła natury, gigantyczne słone jezioro, którego powierzchnię tworzy kilkunastometrowa warstwa kryształów, Słone Góry z Doliną Księżycową i jej niezwykłymi krajobrazami. Podróżnik dotrze do położonych na wysokości 4, 5 tys. metrów n. p. m. gejzerów. Odwiedzi także wioski pasterzy lam, opowie o ich pustynnym życiu. Pokaże niezwykłe obyczaje i kulturę, której tradycje sięgają trzech tysięcy lat. Bazą wypadową będzie górska oaza San Pedro de Atacama, z którą wiąże się historia konkwisty Chile.

Isalo - Madagaskar

Filmowcy odwiedzają Park Narodowy Isalo leżący w południowej części Madagaskaru. To jeden z nielicznych na wyspie obszarów sawanny. Poznajemy zamieszkujące te tereny stworzenia, m.in.: patyczaki, jedwabniki oraz kameleony. Tu również występują rośliny, które mogą przetrwać bez wody niemal cały rok. Ponadto w programie: poszukiwanie grobów plemion żyjących w pobliżu parku oraz wiele ciekawostek na temat tradycyjnych, malgaskich wierzeń. Dowiadujemy się też, jak powstaje słynny malgaski papier zdobiony kwiatami oraz składamy wizytę w wiosce poszukiwaczy szmaragdów.


Buenos Aires - Argentyna

Buenos Aires to miasto nazywane Paryżem Południa. Rozbrzmiewają tutaj wszechobecne dźwięki tanga. To stolica tego tańca. Tzw. milongi, czyli sale, gdzie się tańczy i muzykuje, można spotkać na każdym kroku. Bardzo urokliwe są kolorowe domy. Biedni emigranci pracujący w porcie pokrywali je resztkami farb, które zostały z malowania statków. Może dlatego każdy budynek jest w innym kolorze.

Baobaby - Madagaskar

Charakterystyka jednego z najbardziej długowiecznych i wytrzymałych drzew świata. Kamera zawita do ojczyzny baobabów - na Madagaskar. Widzowie zobaczą m.in. wioski, które powstały przy najwspanialszych okazach, gdyż tłumnie zjeżdżali się do nich turyści. Zawitają również do nadmorskiego rezerwatu Reniala, w którym rosną jedne z najstarszych baobabów na kuli ziemskiej. Na zakończenie autorzy programu pokażą widzom wnętrze ośrodka dla żółwi, do którego trafiają zwierzęta odratowane z rąk kłusowników.

El Calafate - Argentyna

Realizatorzy trafiają do argentyńskiej Patagonii. To jedyne miejsce na świecie, w którym można zobaczyć kontynentalne lodowce. Celem ekipy jest dotarcie do lodowca Perito Moreno, mającego aż 30 km długości. Poznajemy historię zlodowaceń, nawiązując do tych, które 18 tysięcy lat temu zmieniły krajobraz Europy. Dowiadujemy się też, dlaczego Perito Moreno nie poddaje się skutkom ocieplenia klimatu. Filmowcy zwiedzają El Calafate w prowincji Santa Cruz, położone 80 km od Parku Narodowego nad największym z argentyńskich jezior, Lago Argentina. Jest ono jednym z najszybciej rozwijających się miast w kraju - jego populacja w ciągu dekady wzrosła pięciokrotnie. Prowadzący poznają tu smak słynnych patagońskich czekoladek.


program szczegółowy:


20 lipca 2011 - godz.20:00: Podróż od bieguna do bieguna oraz Program z cyklu "Podróżnik" Nosy Be - Madagaskar
22 lipca 2011 - godz.20:00: Podróż w najniesamowitsze  regiony planety - Góry oraz film Krzysztofa Kopczyńskiego "Kamienna Cisza"
24 lipca 2011 - godz. 20:00: Aspekt wody jest dla nas ludzi zdecydowanie ważniejszy od lądu. Odkrywamy wody naszego świata oraz program z cyklu Podróżnik: Boskie Buenos Aires
27 lipca 2011 - godz. 20:00: Wędrujemy do podziemi, groty, jaskinie przestrzeń poznana przez niewielu oraz film z cyklu "Podróżnik" Isalo - Madagaskar
29 lipca 2011 - godz. 20:00: Suche i kamieniste, piaszczyste i odosobnione. Dziś podróż na Pustynie. Następnie film z cyklu "Podróżnik" Atacama - Chile
31 lipca 2011 - godz. 20:00: Lodowce, mróz, pozornie martwe miejsca na ziemi. Ta podróż zabierze nas w krainy śniegów. Dalej wieczorem podążamy z "Podróżnikiem" do Patagonii El Calafate
3 sierpnia 2011 - godz.20:00: Podróżujemy przez krainy zwierząt i równin. Następnie Film B. Dzianowicz "Latawce"
5 sierpnia 2011 - godz. 20:00: Zagubimy się w najmniej poznanych miejscach na ziemi: Dzungle i wilgotne lasy. Nastepnie film z cyklu "Podróżnik" - Baobaby
8 sierpnia 2011 - godz. 20:00: Zatopimy sie w podwodny świat a na koniec film  "Wielki Błękit"

 

baner-apel o pomoc-s.nikiel-www.s-nikiel-mojegory.pl

Biuletyn Klubu

KP

Teraz Online

Brak

Nasze Patronaty

Patronujemy wszystkim tym którzy dokonują czegoś wspaniałego :)

 

http://www.klubpodroznik.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=223:naszepatronanty&catid=50:info&Itemid=134
 
 

Wspieramy

Wspieramy wszystko i wszystkich, którzy propagują podróże.

Polecamy Waszej uwadze:


Imprezy Podróżnicze

3Żywioły

Aslema Tours

Syberiada Adventure

 


Podróże dookoła świata

 
Klub Podróżników Śródziemie

 Long Walk Expedition
 http://www.szkolynakoncuswiata.org/

 dookoła świata - magazymn podróżniczy
 

 

Im Kibicujemy

LosWiaheros czyli

Andrzej Budnik i Alicja Rapsiewicz.
Podróż dookoła świata

Andrzej Budnik

www.loswiaheros.pl


 Afryka Nowaka - sztafeta rowerowa na wskroś kontynentu honorująca

niebywałego polskiego podróżnika Kazimierza Nowaka

Afryka Nowaka

www.afrykanowaka.pl


Nasz Blip'erek :)

Adres Klubu

ul. Felińskiego 37, Warszawa - Żoliborz

+48608697111

Więcej informacji jak dojechać i mapa >>> TU <<<

infoklubpodroznik.pl 

 YouTubefacebooktwitter

od maja 2009 odnotowaliśmy

Content View Hits : 566951

Strefa Użytkownika