"Każda, nawet najdłuższa, podróż zaczyna się pierwszym krokiem" ~ LaoZe, Tao Te King

Archiwum - Archiwum wydarzen

21 czerwca 2011 o godz. 19:00

Tomasz Grzywaczewski
Bartosz Malinowski
Filip Drożdż


Wyprawa „Long Walk Expedition” rozpoczęła się w maju 2010 r. w Jakucku na dalekiej Syberii, a zakończyła w listopadzie 2010 r. w Kalkucie w Indiach. W trakcie tych sześciu miesięcy nasi goście pokonali ponad 8.000 km przez najbardziej niegościnne rejony Samotnej Planety.

O wyprawie na swojej stronie www.longwalk.pl piszą:
"Hart ducha, odwaga i męstwo, a przede wszystkim wielkie pragnienia wolności – czy może być lepszy materiał na romantyczną, epicką opowieść? Szczególnie jeśli jest ona prawdziwa… Koncepcja wyprawy „Long Walk Expedition” opiera się na książce Sławomira Rawicza „Długi Marsz”, w której autor opisał prawdziwą historię ucieczki grupy więźniów pod przywództwem Polaka z sowieckiego łagru w 1941 r. Uciekinierzy pieszo przebyli dystans z Jakucka na Syberii do Kalkuty w Indiach. Wydana w latach 50. powieść okazała się bestsellerem, została przetłumaczona na 25 języków i do dzisiaj jest uznawana za jedną z najważniejszych książek podróżniczych w historii (53. miejsce na liście 100 przygodowych książek wszechczasów wg National Geographic). Organizując „Long Walk Plus Expedition” pragnęliśmy zatem przywrócić pamięć o tej niezwykłej historii, a także oddać hołd wszystkim Polakom, zesłanym na „nieludzką ziemię”, z których wiele pozostało tam na zawsze; W tym celu podróżując pieszo, konno oraz rowerem odtworzyliśmy trasę, którą siedemdziesiąt lat temu przebyli uczestnicy wielkiej ucieczki.

Należy przy tym podkreślić, że termin wyprawy został wybrany nieprzypadkowo. 08. kwietniu 2010 r. na festiwalu Off Plus Camera odbędzie się premiera hollywoodzkiej superprodukcja pod tytułem „The Way Back” („Niepokonani”) w reżyserii Petera Weir’a, której scenariusz jest oparty właśnie na „Długim marszu”. Zagrają w niej hollywoodzkie gwiazdy, Colin Farrell oraz Ed Harris, a wstępny pokaz już zyskał uznanie amerykańskich krytyków.

Projekt „Long Walk Plus Expedition” nawiązuje zatem zarówno do bestsellerowej książki jak i do filmowej superprodukcji. W związku z tym pragniemy, aby stał się on nie tylko zwykłą podróżą, ale również opowieścią o pragnieniu wolności, bohaterstwie i wielkiej przygodzie.

 

Long Walk PLUS Expedition 2010

 facebookCele Wyprawy
Podstawowymi celami przedsięwzięcia „Long Walk Plus Expedition” są:

przypomnienie historii niezwykłej ucieczki z sowieckiego łagru grupy więźniów pod dowództwem polskiego oficera, a także metaforyczne opowiedzenie o losie wszystkich tych, którym nie dane było wrócić z sowieckich obozów pracy i którzy na zawsze pozostali na „nieludzkiej ziemi”;
przygotowanie relacji z mijanych krajów, w których pokażemy jak zmienił się ten region świata na przestrzeni ostatnich 70 lat. Reportaże te zostaną zawarte w formie artykułów, książki, albumu fotograficznego i krótkiego materiału filmowego;
przedstawienie i wykreowanie postaci z książki „Długi Marsz” jako nowoczesnych romantycznych bohaterów, którzy będą mieli szansę stać się częścią kultury masowej."

Zapraszamy na spotkanie z naszymi bohaterami, na slajdy, niesamowite opowieści i film dokumentujący wyprawę Long Walk PLUS Expedition 2010

baner-apel o pomoc-s.nikiel-www.s-nikiel-mojegory.pl

Biuletyn Klubu

KP

Teraz Online

Brak

Nasze Patronaty

Patronujemy wszystkim tym którzy dokonują czegoś wspaniałego :)

 

http://www.klubpodroznik.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=223:naszepatronanty&catid=50:info&Itemid=134
 
 

Wspieramy

Wspieramy wszystko i wszystkich, którzy propagują podróże.

Polecamy Waszej uwadze:


Imprezy Podróżnicze

3Żywioły

Aslema Tours

Syberiada Adventure

 


Podróże dookoła świata

 
Klub Podróżników Śródziemie

 Long Walk Expedition
 http://www.szkolynakoncuswiata.org/

 dookoła świata - magazymn podróżniczy
 

 

Im Kibicujemy

LosWiaheros czyli

Andrzej Budnik i Alicja Rapsiewicz.
Podróż dookoła świata

Andrzej Budnik

www.loswiaheros.pl


 Afryka Nowaka - sztafeta rowerowa na wskroś kontynentu honorująca

niebywałego polskiego podróżnika Kazimierza Nowaka

Afryka Nowaka

www.afrykanowaka.pl


Nasz Blip'erek :)

Adres Klubu

ul. Felińskiego 37, Warszawa - Żoliborz

+48608697111

Więcej informacji jak dojechać i mapa >>> TU <<<

infoklubpodroznik.pl 

 YouTubefacebooktwitter

od maja 2009 odnotowaliśmy

Content View Hits : 566091

Strefa Użytkownika