"Ruszajmy przyjaciele wcale nie jest za pozno szukac swiata ze snow A planow mam tak wiele ot, chocby przeplynac horyzont wszerz, potem wzdluz Nie ma w nas tej mocy, ktora za dawnych lat umiala wstrzasnac niebem, poruszyc caly swiat, oslabl ogien w sercu, ogien co laczyl niegdys nas, lecz wzmocnil w nas wole I teraz wiemy, ze trzeba szukac, szukac bez wzgledu na to co znajdziemy." ~ J Joyce "Ulisses"

Archiwum - Archiwum newsów

 

 Zaproszeni przez Polskie Radio Czwórka wraz z Konradem Mąkosą, właścicielem Hostelu Wilson czyli naszego symbionta, opowiadamy o hostelach.

POSŁUCHAJCIE >>>CZWÓRKA - 02 czerwiec 2011 07:17:26 - o hostelach Andrzej Wnęk wraz z Konradem  Makosą

 A oto artykuł ze strony Polskiego Radia.

Czwórka
02.06.2011

Hostel - miejsce dla prawdziwych podróżników

– Są ludzie, którzy jeżdżąc po świecie lubią spać w bogato wyposażonych sypialniach hotelowych. Ja jednak wolę hostele – przyznaje Andrzej Wnęk. Dlaczego? O tym niedrogim miejscu do spania podróżnik opowiadał w "Poranku" Czwórki.

Hostel - miejsce dla prawdziwych podróżników

(źr. GlowImages)

 

Będąc w podróży nie warto jest wydawać dużych pieniędzy na hotele. Hostele są o wiele tańszym i ciekawszym rozwiązaniem – tłumaczy Andrzej Wnęk z Klubu Podróżnika. Wraz z Konradem Mąkosą z jednego z warszawskich hosteli gościł on w "Poranku" Czwórki, gdzie opowiadał m. in. o zaletach tego typu miejsc do spania.

Jak podkreśla Andrzej Wnęk, hostel hostelowi nie jest równy, lecz nie to jest najważniejsze. – Różnią się one między sobą standardem, wyposażeniem, wystrojem, wielkością pokoi a to idea jest cenna. Ważna jest możliwość regeneracji sił i odświeżenia się tanim kosztem – mówi gość "Poranka".

Podróżnik zwraca uwagę, że ciekawe hostele można spotkać np. w Południowo-Wschodniej Azji. – To jest miejsce, gdzie taki sposób spania znany jest od lat i dlatego rozwinęły się tam różne jego "wersje" – tłumaczy.

Zauważa on dalej, że wielką zaletą hosteli jest możliwość łatwego nawiązania kontaktu z innymi podróżnikami. – Ludzie nie są tak od siebie odseparowani, jak w hotelach – tłumaczy Andrzej Wnęk. – Gdy wszyscy schodzą się wieczorem w to jedno miejsce, nieunikniona staje się bogata i ciekawa wymiana pomysłów, rad czy doświadczeń – wyjaśnia.

W Warszawie powstał niedawno pierwszy w Europie hostel, w którym znajduje się pokój z kapsułami sypialnymi. Takie kapsuły znane są w Azji już od 30 lat, lecz dopiero teraz zyskują popularność w innych częściach świata. – Gwarantują one wygodę spania i prywatność na przestrzeni 2 metrów sześciennych – tłumaczy Konrad Mąkosa. Takie kapsuły wyciszone są wełna akustyczną, co zapewnia cisze i spokój. – We wnętrzu japońskich kapsuł znajduje się dużo elektroniki, u nas nie ma żadnej – dodaje.

Więcej informacji o hostelu z kapsułami w rozmowie Romka Wójcika z Andrzejem Wnękiem i Konradem Mąkosą. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie artykułu.

ap

Link do artykułu: http://www.polskieradio.pl/10/483/Artykul/379451,Dlaczego-hostel-jest-lepszy-od-hotelu

 facebook

baner-apel o pomoc-s.nikiel-www.s-nikiel-mojegory.pl

Biuletyn Klubu

KP

Teraz Online

Brak

Nasze Patronaty

Patronujemy wszystkim tym którzy dokonują czegoś wspaniałego :)

 

http://www.klubpodroznik.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=223:naszepatronanty&catid=50:info&Itemid=134
 
 

Wspieramy

Wspieramy wszystko i wszystkich, którzy propagują podróże.

Polecamy Waszej uwadze:


Imprezy Podróżnicze

3Żywioły

Aslema Tours

Syberiada Adventure

 


Podróże dookoła świata

 
Klub Podróżników Śródziemie

 Long Walk Expedition
 http://www.szkolynakoncuswiata.org/

 dookoła świata - magazymn podróżniczy
 

 

Im Kibicujemy

LosWiaheros czyli

Andrzej Budnik i Alicja Rapsiewicz.
Podróż dookoła świata

Andrzej Budnik

www.loswiaheros.pl


 Afryka Nowaka - sztafeta rowerowa na wskroś kontynentu honorująca

niebywałego polskiego podróżnika Kazimierza Nowaka

Afryka Nowaka

www.afrykanowaka.pl


Nasz Blip'erek :)

Adres Klubu

ul. Felińskiego 37, Warszawa - Żoliborz

+48608697111

Więcej informacji jak dojechać i mapa >>> TU <<<

infoklubpodroznik.pl 

 YouTubefacebooktwitter

od maja 2009 odnotowaliśmy

Content View Hits : 562283

Strefa Użytkownika