"Prawdziwa podróż odkrywcza nie polega na szukaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu." ~ Marcel Proust

Archiwum - Archiwum wydarzen

Podrozeiherbata.pl i Klub Podróżnik na Targach Lato!

 

 

Podrozeiherbata.pl na Targach Lato!

 

Wystawa zdjęć z Kiperiady 2 i spotkanie z podróżnikami na Targach Lato! W najbliższy weekend 24-25 kwietnia zapraszamy na nasze stoisko na XV Targach Turystyki i Wypoczynku Lato.W ramach stoiska:

- wystawa zdjęć z Kiperiady 2
- spotkania z podróżnikami
- degustacja herbaty Bio-Active!


Zapraszamy także na pokazy slajdów zorganizowane przez warszawski Klub Podróżnik
W sobotę Łukasz Supergan opowie o wspinaczce na kilkanaście alpejskich kolosów, Anna i Jakub Urbańscy skonfrontują nas z papuańskimi plemionami, które nie miały kontaktu ze światem zewnętrznym, z Ewą Charzewską poznamy smak Ekwadoru. W niedzielę z Arkiem Ziembą przeprawimy się rowerami po Madagaskarze, Łukasz Przybyłek zabierze nas w podróż do miejsca, gdzie turyści poruszają się wyłącznie pod okiem przewodników - Korei Północnej. Z kolei Edyta i Łukasz Parzuchowscy przeniosą nas do kraju kontrastów- Indii, a Ksawery i Anna Szykiedans odpowiedzą na pytanie czy w Rumuniiwampiry rzeczywiście mówią dobranoc.

Na wystawie pokażemy 50 zdjęć Waszego autorstwa, a kolejnych 100 stworzy unikalny slideshow.Sponsorem wystawy jest RTD Professional Lab Kodak Express www.cyfrowy-swiat.pl

PROGRAM POKAZÓW

SOBOTA- 24 kwietnia

11:00 Łukasz Supergan- "Trzynaście alpejskich kolosów"
12:30 Anna i Jakub Urbańscy - „Papua – miejsce, w którym zatrzymał się czas”
14:30 Ewa Charzewska - "Ekwador"

NIEDZIELA- 25 kwietnia

11:30 Arek Ziemba- „Madagaskar”
12.30 Edyta i Łukasz Parzuchowscy – „Indie”
14:00 Łukasz Przybyłek - „Korea Północna”
15:30 Anna i Ksawery Szykiedans „Rumunia- Maramuresz”


Łukasz Supergan- "Trzynaście alpejskich kolosów"„Ta wyprawa miała być jedynie krótkim wypadem na Mont Blanc. Wkrótce stała się jednak wysokogórskim maratonem. Jej owocem było trzynaście wejść na najwyższe szczyty Europy w ciągu zaledwie jednego miesiąca. Stała się szkołą wytrwałości i pokory, w jej trakcie nie brakowało też dramatycznych momentów -brak tlenu podczas pierwszego wejścia na 4000 metrów, samotna wspinaczka długimi graniami, walka z pogodą, sprzętem i własnymi słabościami, gorycz porażek, błądzenie w labiryntach lodowych szczelin i najpiękniejszy wschód słońca w życiu. Choć region ten odwiedzany jest przez polskich wspinaczy, postaram się opisać także jego mniej uczęszczane zakątki i szczyty. Opowiem o wspinaczce wysokogórskiej oczami nowicjusza i postaram się wprowadzić na kilkanaście alpejskich kolosów, z których wiele okazało się szkołą wytrwałości. A na zakończenie garść całkiem subiektywnych refleksji na temat ludzi, których spotkałem na mojej drodze”.

Łukasz Supergan
Urodzony w roku 1981 w Warszawie i zamieszkały tam po dziś. Absolwent ochrony środowiska na UW. Od ósmego roku życia zapalony turysta górski i niekiedy nizinny, taternik, żeglarz jachtowy, płetwonurek. Członek Klubu Wysokogórskiego Warszawa. W 2004 roku dokonał pierwszego w historii samotnego przejścia łańcucha Karpat, idąc przez terytoria Rumunii, Ukrainy, Polski, Czech i Słowacji. Wspina się w Tatrach Polskich i Słowackich. Wszedł też samotnie na 13 czterotysięczników alpejskich, m. in. trawersując masyw Mont Blanc. Autor artykułów i fotografii o tematyce górskiej m. in. w czasopismach "N.P.M.", "Extremium", "Survival", "A-Zero", "Dzikie Życie" oraz zbiorowym albumie "Polska jest niezwykła". Interesuje się fotografią - zwłaszcza krajobrazu - i stara się doskonalić swoje umiejętności w tej dziedzinie. Na co dzień pracuje w organizacji Greenpeace, łącząc zamiłowanie do przyrody z pasją jej ochrony.

www.lukaszsupergan.com

Anna i Jakub Urbańscy – „Papua – miejsce, w którym zatrzymał się czas”„Wysokie góry, rwące rzeki, nieprzebyte bagna, poprzecinane siatką setek rzek oraz  dziewicze lasy deszczowe sprawiają, że tereny zamieszkane przez blisko trzysta plemion to jedne z najbardziej odizolowanych rejonów naszej planety. Wciąż używa się tutaj wykonanych z kamienia narzędzi i kultywuje rytualny kanibalizm, a ludzie żyją w domach zawieszonych kilkadziesiąt metrów nad ziemią, budowanych w koronach drzew”.

Anna i Jakub Urbańscy
Doktoranci  Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, z zamiłowania fotograficy, podróżnicy i dziennikarze (ich artykuły ukazują się m.in. w Focusie i witrynie Polskiego Radia On-line). Po świecie podróżują od ponad 11 lat, zdobywcy prestiżowej  nagrody podróżniczej KOLOS 2007. Jako piloci prowadzą autorskie wyjazdy na Papuę. Niedawno uruchomili serwis internetowy www.papua.com.pl

Ewa Charzewska- "Ekwador" „Co się dzieje za czterometrowym murem najbardziej prestiżowego liceum w mieście? Na jakiego rodzaju okazje można założyć sukienkę ślubną? Dlaczego kapelusze panamskie produkowane są w Ekwadorze? Jak okraść gringo przy użyciu ketchupu i musztardy? Dlaczego jeden z najbardziej popularnych napojów nazywa się „Polka”?
Jakie zastosowanie ma w Ekwadorze ogórek? Dlaczego nie wolno zrywać pewnych owoców na Wyspach Galapagos?
Jeżeli chcielibyście uzyskać odpowiedź, na któreś z powyższych pytań zapraszam na pokaz slajdów z Ekwadoru okraszony anegdotami i ciekawostkami międzykulturowymi przy akompaniamencie gorących latynoskich rytmów. Razem wybierzemy się w podróż do kraju słynącego z  największych żółwi świata,  gigantycznych jaszczurek biegających po parkach, wulkanów oraz powietrza gęstego od kolibrów.”

Ewa Charzewska przez osiem miesięcy pracowała po drugiej stronie równika, podróżowała autostopem oraz mieszkała u rodziny ekwadorskiej. Dwukrotnie odbyła wyprawę do Amazonii, w tym jedną z ekwadorskim wojskiem.

Ewa Charzewska – laureatka konkursu Open Slide Show w Klubie Podróżnik, psycholog stosunków międzykulturowych, autorka programu radiowego 'Podróże międzykulturowe, czyli inne nie znaczy gorsze. Odwiedziła 33 państwa na pięciu kontynentach, m.in. Indie, Nepal, Japonię, Argentynę, Kolumbię, a w USA, Francji i Ekwadorze mieszkała dłużej. Zna cztery języki. Jej motto życiowe brzmi: 'Życie jest podróżą. Odważ się na nią'.Arek Ziemba- „Madagaskar” 
„Wyprawa to efekt dziecięcej fascynacji, która zrodziła się z lektury książek Arkadego Fiedlera. „Czerwona wyspa" to wciąż w dużej mierze terra incognita. Najbardziej rzeczowe dane i wskazówki pochodzą z lat 30-tych XX wieku! Wniosek: tam się po prostu nie jeździ! A co dopiero na rowerach! Czyż może być lepszy przyczynek do udania się w to miejsce? Idealne zadanie dla trzech facetów, którzy nigdy nie są dość zmęczeni, głodni i którym nigdy nie jest za zimno czy za gorąco. Wyzwanie podjęło rowerowe trio- Arek Ziemba, Piotr Sudoła i Zbyszek Sas.”

Madagaskar jest dla Arka Ziemby "ziemia obiecana". Zdobył tam już nowych przyjaciół i bezproblemowo komunikuje się z nimi po malgasku. Na spotkaniu pokaże swoją twórczość fotograficzną, opowie, jak tam jest i jak żyje się tubylcom, a wszystko przy oryginalnych regionalnych dźwiękach!
www.madagascar-extreme.com

Edyta i Łukasz Parzuchowscy – „Indie”„Z czym kojarzą się nam Indie? Ze współistnieniem bogactwa i skrajnej biedy. Z różnorodnością krajobrazów i zadziwiającą obfitością smaków kuchni. Z możliwością uwolnienia się od zgiełku i chaosu współczesnego świata, gdzie można odnaleźć siebie. Dlatego też wybraliśmy kierunek - Orient.”

Edyta i Łukasz Parzuchowscy są małżeństwem dla których podróżowanie i fotografia to wspólna pasja a zarazem praca. Podróżują w strony bliskie i nieco dalsze. Odwiedzili m.in. państwa Azji, Europy oraz Afryki. Poprzez fotografie wyrażają samych siebie i to jak widzą świat. Wspólnie realizują swoje marzenia, a każdą wolną chwilę spędzają w plenerze. Owocem ich wypraw są tysiące fotografii, które przedstawiają zabytki, krajobrazy a przede wszystkim ludzi.

www.parzuchowscy.com

Łukasz Przybyłek - „Korea Północna”„Jedno z najbardziej tajemniczych miejsc na ziemi. Kraj rządzony przez Ukochanego Przywódcę Kim Jong Ila, o którego stanie zdrowia krążą legendy. Zaledwie kilka tysięcy turystów rocznie może zobaczyć i poczuć na własnej skórze "zalety" komunizmu w najczystszej postaci. Turyści mogą poruszać się po kraju wyłącznie w zorganizowanych grupach, pod czujnym okiem przewodników. Nie ma mowy o wieczornym wyjściu "w miasto". Brak sieci komórkowej i Internetu zapewnia pełną selekcję informacji docierających do i z Korei. W trakcie pokazu będzie można zobaczyć występy pionierów w Pałacu Młodzieży, najlepszy "PGR" i gigantyczną zaporę wodną oraz złożyć kwiaty pod pomnikiem Wielkiego Wodza Narodu - Kim Ir Sena".

Łukasz Przybyłek
Jest leśnikiem, zawodowo zarządza projektami unijnymi i pilotuje wycieczki. Pasja podróżowania zawiodła go między innymi do Chin, Birmy i Tajlandii. Samotnie podróżował także po Indiach i Syberii a ostatnio nabierał pozytywnej energii w trakcie pobytu w Czarnobylu.

Anna i Ksawery Szykiedans „Rumunia- Maramuresz”


"Rumunia - na piechotę, pociągiem, samochodem, stopem. Zabierzemy Was do Sighisoary czyli największej zamieszkanej cytadeli w Europie, do deszczowej klątwy gór - Fagaras i Bucegi. Zobaczycie sacrum i profanum - malowane klasztory Bukowiny i "drapacze chmur" w Maramureszu. Poza tym odpowiemy na pytanie dlaczego na szczyt góry trzeba wchodzić po dachu schroniska, gdzie są najwyższe drewniane konstrukcje Europy oraz co robi Jan III Sobieski w klasztorze."

WSTĘP NA TARGI JEST BEZPŁATNY

Więcej informacji o Targach TUTAJ
Plan dojazdu znajduje się TUTAJ

UWAGA: Godziny pokazów mogą ulec przesunięciu.

Partnerzy wydarzenia:


 
 

 

 

baner-apel o pomoc-s.nikiel-www.s-nikiel-mojegory.pl

Biuletyn Klubu

KP

Teraz Online

Brak

Nasze Patronaty

Patronujemy wszystkim tym którzy dokonują czegoś wspaniałego :)

 

http://www.klubpodroznik.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=223:naszepatronanty&catid=50:info&Itemid=134
 
 

Wspieramy

Wspieramy wszystko i wszystkich, którzy propagują podróże.

Polecamy Waszej uwadze:


Imprezy Podróżnicze

3Żywioły

Aslema Tours

Syberiada Adventure

 


Podróże dookoła świata

 
Klub Podróżników Śródziemie

 Long Walk Expedition
 http://www.szkolynakoncuswiata.org/

 dookoła świata - magazymn podróżniczy
 

 

Im Kibicujemy

LosWiaheros czyli

Andrzej Budnik i Alicja Rapsiewicz.
Podróż dookoła świata

Andrzej Budnik

www.loswiaheros.pl


 Afryka Nowaka - sztafeta rowerowa na wskroś kontynentu honorująca

niebywałego polskiego podróżnika Kazimierza Nowaka

Afryka Nowaka

www.afrykanowaka.pl


Nasz Blip'erek :)

Adres Klubu

ul. Felińskiego 37, Warszawa - Żoliborz

+48608697111

Więcej informacji jak dojechać i mapa >>> TU <<<

infoklubpodroznik.pl 

 YouTubefacebooktwitter

od maja 2009 odnotowaliśmy

Content View Hits : 566089

Strefa Użytkownika