News - Latest

Janusz Kasza - Duchy dżungli - Yanomami, ostatni wolni Indianie Amazonii (Wenezuela)

Poniedziałek, 29 marzec, godz. 19.00, Cafe Bar Paparazzi, ul. Gen. Galicy 8, Zakopane

Yanomami, ostatni wolni Indianie Amazonii mieszkają z dala od wielkich rzek, w głębi deszczowego lasu. Unikają obcych. - Jeśli przyjdziesz do nich bez zaproszenia - zginiesz - przekonuje znany podróżnik. Niewielu ludzi spotkało Yanomami, nieliczni mogli poznać ich życie, obyczaje i wierzenia. Tym ciekawsza jest relacja Janusza Kaszy, który w 1998 roku podczas wyprawy do Wenezueli mieszkał w wiosce Yanomami, z bliska podpatrywał ich codzienne życie i rytuały. Janusz opowie, co przeżył i czego się o tych tajemniczych ludziach dowiedział.

J.Kasza

Janusz Kasza - podróżnik, fotograf amator, tłumacz literatury francuskiej, entomolog, legenda wśród polskich podróżników. Zafascynowany bogactwem przyrody Ameryki Południowej, w swojej kolekcji ma ponad 8 tysięcy motyli. Brał udział w wielu wyprawach do Amazonii, był między innymi w Gujanie Francuskiej, Brazylii i Wenezueli. Na Madagaskarze fotografował zaćmienie Słońca, przemierzył też USA legendarną Route 66. W imieniu polskich dzieci wykupił 40 ha dżungli tropikalnej w Belize, na Jukatanie, ratując je przed wyginięciem.

Poniedziałek, 29 marca, godz. 19.00, Cafe Bar Paparazzi, ul. Gen. Galicy 8, Zakopane, zapraszają: Café Bar Paparazzi, Grupa TRIP i Tygodnik Podhalański.
baner-apel o pomoc-s.nikiel-www.s-nikiel-mojegory.pl

Nasze Patronaty

Patronujemy wszystkim tym którzy dokonują czegoś wspaniałego :)

 

http://www.klubpodroznik.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=223:naszepatronanty&catid=50:info&Itemid=134
 
 

Adres Klubu

ul. Felińskiego 37, Warszawa - Żoliborz

+48608697111

Więcej informacji jak dojechać i mapa >>> TU <<<

infoklubpodroznik.pl 

 YouTubefacebooktwitter

od maja 2009 odnotowaliśmy

Content View Hits : 562692