"Ruszajmy przyjaciele wcale nie jest za pozno szukac swiata ze snow A planow mam tak wiele ot, chocby przeplynac horyzont wszerz, potem wzdluz Nie ma w nas tej mocy, ktora za dawnych lat umiala wstrzasnac niebem, poruszyc caly swiat, oslabl ogien w sercu, ogien co laczyl niegdys nas, lecz wzmocnil w nas wole I teraz wiemy, ze trzeba szukac, szukac bez wzgledu na to co znajdziemy." ~ J Joyce "Ulisses"

Uwaga, otwiera nowe okno. PDF Array Drukuj Array Email

Archiwum - Archiwum wydarzen

23 Marca 2010, godz. 19:00

Zapraszamy  na spotkanie i slajdy z jednej z ostatnich ostoi komunizmu na świecie. W podróż zabierze nas pierwszy laureat konkursu Open Slide Show - Łukasz Przybyłek.

Korea Północna to jedno z najbardziej tajemniczych miejsc na ziemi. Kraj rządzony przez Ukochanego Przywódcę Kim Jong Ila, o którego stanie zdrowia krążą legendy bardzo oszczędnie dzieli się informacjami z zachodem. Zaledwie kilka tysięcy turystów rocznie może zobaczyć i poczuć na własnej skórze "zalety" komunizmu w najczystszej postaci. Turyści mogą poruszać się po kraju wyłącznie w zorganizowanych grupach, pod czujnym okiem opiekunów - przewodników. Nie ma mowy o wieczornym wyjściu "w miasto". Z resztą i tak prawdopodobnie wyłączą prąd. Brak sieci komórkowej i internetu zapewnia pełną selekcję informacji docierających do i z Korei. W trakcie wycieczki zobaczysz występy pionierów w Pałacu Młodzieży, najlepszy "PGR" i gigantyczną zaporę wodną. Przejedziesz się jedną z dwóch (wstydź się Warszawo) linii metra w stolicy kraju Phenianie. Z okien autobusu można podziwiać setki kilometrów prawie pustych autostrad i piaszczystych plaż otoczonych drutem kolczastym. W słynnej strefie zdemilitaryzowanej na granicy z Koreą Południową można popatrzeć z pogardą na zgniły imperializm południowców. Obowiązkowym punktem programu jest także złożenie kwiatów pod pomnikiem Wielkiego Wodza Narodu - Kim Ir Sena i wizyta w miejscu jego narodzin. Dla tak głębokich doznań warto porzucić na pewien czas zdobycze cywilizacyjne zachodu i cofnąć się do czasów realnego socjalizmu oraz octu na półkach. Zapraszam na pokaz.

Łukasz Przybyłek jest leśnikiem, zawodowo zarządza projektami unijnymi i pilotuje wycieczki. Pasja podróżowania zawiodła go między innymi do Chin, Birmy i Tajlandii. Samotnie podróżował także po Indiach i Syberii a ostatnio nabierał pozytywnej energii w trakcie pobytu w Czarnobylu.
----------------

 

Korea Północna

 

 

baner-apel o pomoc-s.nikiel-www.s-nikiel-mojegory.pl

Biuletyn Klubu

KP

Teraz Online

Brak

Nasze Patronaty

Patronujemy wszystkim tym którzy dokonują czegoś wspaniałego :)

 

http://www.klubpodroznik.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=223:naszepatronanty&catid=50:info&Itemid=134
 
 

Wspieramy

Wspieramy wszystko i wszystkich, którzy propagują podróże.

Polecamy Waszej uwadze:


Imprezy Podróżnicze

3Żywioły

Aslema Tours

Syberiada Adventure

 


Podróże dookoła świata

 
Klub Podróżników Śródziemie

 Long Walk Expedition
 http://www.szkolynakoncuswiata.org/

 dookoła świata - magazymn podróżniczy
 

 

Im Kibicujemy

LosWiaheros czyli

Andrzej Budnik i Alicja Rapsiewicz.
Podróż dookoła świata

Andrzej Budnik

www.loswiaheros.pl


 Afryka Nowaka - sztafeta rowerowa na wskroś kontynentu honorująca

niebywałego polskiego podróżnika Kazimierza Nowaka

Afryka Nowaka

www.afrykanowaka.pl


Nasz Blip'erek :)

Adres Klubu

ul. Felińskiego 37, Warszawa - Żoliborz

+48608697111

Więcej informacji jak dojechać i mapa >>> TU <<<

infoklubpodroznik.pl 

 YouTubefacebooktwitter

od maja 2009 odnotowaliśmy

Content View Hits : 566092

Strefa Użytkownika